Видео

Двајцата најдобри фудбалери во светот, Кристијано Роналдо и Лионел Меси се големи ривали.

Но, кога велиме дека се големи ривали, тоа важи само за фудбалската статистика. Двајцата фудбалери не се мразат меѓусебно како што тоа го пренесуваат медиумите, особено при најавите за големото „Ел Класико“.

Всушност Роналдо и Меси се најдобри пријатели, навистина...Но, само во ова видео, во реалноста не е баш така.

Дизајнот на чадорот кој одсекогаш го носиме е целосно погрешен и предизвикува бројни проблеми. Научниците дизајнирале нов дизејн кој во иднина ќе биде полесен за користење. Погледнете како ќе изгледа чадорот кој по три милениуми добива нов изглед. 

Видео кое ќе ви го направи остатокто од денот поубав и повесел. Погледнете... 

Во следното видео ќе видите како двајца маскирани типови на мотор чекаат да се отвори железната капија за да можат да влезат во дворот и да ограбат една мошне богата девојка.

Еден од нив ја зграпчи нејзината торба, но тоа му беше голема грешка!, Имено, никој од ограбувачите не знаеше дека налетаа на девојка која е професионалем ММА борец!

Како што многумина размислуваат за тоа кој би победил ако се степаат Бетмен и Супермен, така постојат и луѓе кои ги интересира кој би победил во борбата на црна вдовица и шкорпија.

Ако некогаш сте се прашувале како изгледа тепачка помеѓу црна вдовица и шкорпија, сега имате прилика да видите.

Припадниците на Исламската држава често ги малтретираат своите жртви и тоа го објавуваат на Интернет.
 
Овој пат, на Јутјуб се појави видео од спротивна ситуација.
 
Видеото е снимено во близина на сирискиот град Алепо, а покажува како бунтовниците кои заробиле еден џихадист го убиле а потоа го врзале за автомобилот и го влечеле по улица.
 
Видеото го објави холандски новинар кој известува за војната во Сирија.

Лекси Пантера

Повеќе детали за акцијата прочитајте тука

Четириест и четиригодишниот Израелец Амит за потребите на снимањето на една реклама морал да ги избричи брадата и мустаците што ги носел цел 14 години. 

Искуството на „обезбрадениот“ Амит покажува колку една навидум мала работа, како што е брадата, прави разлика во изгледот на еден човек. 

Отакако се избричил, Амит отишoл во семејната продавница, каде во моментот се наоѓале неговите мајка и сестра, кои во првиот миг не го препознале. Истото се случило и кога „променетиот“ Амит се сретнал со татко му. Сите тие во првиот миг биле шокирани, а потоа почнале да се смеат.

Новиот изглед на Амит бил уште пошокирачки за неговата сопруга, која никогаш до тогаш го немала видено без брада. Таа, како и остантите не го препознала во првиот миг, а потоа кога сфатила што се случило била пресреќна.

- Кога те видов, сакав да те изневерам со новиот ти, му рекла сопругата.

Но, за разлика од сите останати ќерката на Амит, која целиот свој живот го знаела со брада, веднаш го препознала својот избричен татко.

Нема да верувате. Нема објаснување за оваа сцена... :) :) :) 

Челзи славеше со 4:2 во пенал серијата, откако регуларните 90 минути на стадионот „Федекс филд“ во Лендовер завршија без победник 2:2.

„Сините“ со тоа го забележаа вториот триумф и имаат четири бодови, па на табелата се наоѓаат на петото место, исто колку и Барселона, која се наоѓа позиција подолу со пораз повеќе.

Челзи поведе со голот на Еден Азат по десетина минути игра, а актуелниот првак на Европа израмни преку Луис Суарез.

Барселона направи целосен пресврт петнаесет минуту подоцна преку младиот Сандро Рамирес, а конечните 2:2 ги постави Кејхил во 85-тата минута.

На вториот меч Бенфика ја совлада Америка исто така на пенали, откако регуларниот дел заврши без голови.

Австралискиот сурфер само со игра на судбината остана неповреден откако го нападна ајкулаза време на Ј-Bay натпреварувањето во Јужноафриканската Република.

Ако пуштиме топка право да падне на земјата, нема да се случи ништо невообичаено.

Сепак, ако ја пуштиме од голема висина и ја завртиме, ќе се случи нешто што се нарекува Магнус ефект.

Погледнете го видеото.

Од огромната брзина дури и ја прелета нерамнината на патот на раскрснициата кај Тутунски во Скопје. Иако поминуваше на зелено, сепак брзината е огромна, а кога и видливоста е помала, големи се шансите за некоја несреќа со страшен крај.

Од огромната брзина дури и ја прелета нерамнината на патот на раскрснициата кај Тутунски во Скопје. Иако поминуваше на зелено, сепак брзината е огромна, а кога и видливоста е помала, големи се шансите за некоја несреќа со страшен крај.

Сурферот Мајк Фенинг од Австралија, мавтајќи со нозете успеал да избрка ајкула.

Сурферот за среќа усеал да се спаси од сигурна смрт, а неговата борба со ајкулата е случајно снимена од австралиски медиум.

Оваа фотка од кученце го обиколи светот. На оваа кучка и пукале 40 пати во главата, па ја закопале жива, но верувале или не, преживеала!

 

Популарниот Dave Hax кој е познат по објавувањето корисни и интересни видеа на Јутјуб, објави уште една идеја која ќе ни биде од корист на сите. Дефинитивно ова ќе ни го олесни годишниот одмор...

Мексиканската пејачка Патриција Навидад доживеала невиден срам кога за време на настап, верувале или не, и падна влошката. Секако, живи луѓе сме и се и секому може да се случи, па затоа пејачката по незгодата истакна дека не и е срам од ова и дека не е за потсмевање, па затоа и си продолжи со настапот како ништо да не се случило.

Зошто пензионерите ги држат рацете секогаш врстени на грбот? Одговорот за емисијата ``Marka Žvake`` го дадоа голем борј пензионери, а најоригиналниот одговор ќе го чуете на 2:30. 

Вакво нешто до сега не е забележано! Оваа џиновска стоногалка го згрози светот. Ја пронашло семејство од Тексас во својот двор, па за стоногалката со брзина на светлината се дозна на социјалните мрежи.

Не се знае како му успева, но само неколку минути му се доволни за да изнуди бакнеж од која било девојка.

Оваа девојка на генијален начин ги сокри темните кругови околу очите. Погледнете го резултатот откако си стави црвен кармин...

Шампионите на Вимблдон Американката Серена Вилијамс и Србинот Новак Ѓоковиќ имаа задача да се појават на вечерата по повод завршувањето на третиод гранд лем турнир. Ѓоковиќ и неговиот тим беа облечени во црн смокинг, додека Јелена блескала во елегантна халина која ја креираше Александар Меквин во вредност од 3.800 евра. 

Серена Вилијамс на себе имала халина која била во окер боја. 

Серена и Новак во еден момент по традиција танцуваа, што тоа ги воодушеви сите присутни.

 

Некој мора да изгуби на Вимблдон, меѓутоа изгледа ека проазот тешко му падна на Федерер него што се очекуваше... Додека Јелена и Новак во ходникот ја слават победата, Федере случајно помина покрај нив. Иако би било логично да застане и да се поздрави со Јелена, тој помина покрај нив двајца без никаков збор...

Погледнете...

Урнебесно видео кое ќе ве насмее. Погледнете...

Рина Росенде на урнебесен начин успеа да го отвори шампањското. Погледнете...