Времето во Македонија денеска е сончево, но студено, со температури под нулата.

Во петок во утринските часови ке има појава на мраз и голомразица поради ниските утрински температури кои ке се движат од -20°C до -6°C, а во текот на денот ке биде претежно сончево и студено. Максималните дневни температури ке се движат од -4°C до 5°C.

Од сабота не очекува пораст на температурите и ке преовладува претежно облачно време. Во недела дестабилизација со врнежи од дожд и потопло.

 

ГАЛЕРИЈА: Најсекси македонски тетки постари од 30 а богами и 40 години

Утрински: ТОП 10 критични точки на македонската изборна мапа

Дневник: Бранко Црвенковски потонал 40% за 3 години

ДУИ ќе ги растрча командантите од ОНА

Пензионерите бараат бесплатно да се возат со автобус СЕКОЈ ДЕН!

Љубе Бошкоски пак на обвинителна клупа - ќе одговоара за ликвидацијата на Тушевски

Падна facebook - корисниците во паника

Градоначалникот на Охрид сака „гага“ Нова Година - кафеаните дерат