Во текот на вчерашниот ден во 14 часот и 20 минути,во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека починал 37-годишниот Д.М. од селото Фалише-тетовско кој тебало да патува за Базел со летот во 13 часот и 20 минути од Аеродром “Скопје“.

Од лекар од медицинската екипа од Аеродром „Скопје“ била констатирана смрт.

На местото на настанот бил извршен увид од страна на Секторот за внатрешни работи Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.