Премиерот Никола Груевски денеска престојува во официјална посета на Република Албанија.

Премиерот ќе оствари средба со неговиот албански колега Сали Бериша, албанскиот претседател Бујар Нишани и со претседателката на албанското Собрание, Јозефина Топали.

Исто така, во Тирана Груевски ќе се обрати и на бизнис форум за зголемување на економската соработка меѓу двете земји.

Предвидено е  да оствари средба и со претставници на македонското национално малцинство во Албанија. 

И Македонија има своја старлета - сакам маж на кој никогаш не му е доста од секс

Нема да има поголемо знаме од македонското - скопска фирма подарува јарбол колку зграда од 20 ката

ВИДЕО: Новинар на Сител повреден во сообраќајка - Брза помош му го спаси животот

ФОТО: 100м2 албанско знаме на Домот на културата во Тетово

Чадор нема да ни треба до средината на идната недела - продолжена временска прогноза

(ВИДЕО) Ахмети: Гоце Делчев ставал кече за да им држи говори на Албанците

ФОТО: Македонско знаме им се вееше на Грците на Шалке Арена

Поефтинува паркингот во Скопје од 5 до 10 денари за час

Алсат состави нова македонска влада - погледнете кој е новиот шеф на МНР

Бранко Црвенковски стана детектив?